NESsT oraz globalna firma prawnicza DLA Piper, zapraszają do udziału w bezpłatnym warsztacie na temat prawnych aspektów funkcjonowania przedsiębiorstw społecznych. Jeśli potrzebujesz wsparcia prawnika, chcesz skonsultować konkretne zagadnienie dotyczące Twojego przedsiębiorstwa społecznego, to wydarzenie dla Ciebie!
Dimpact: nowa jakość edukacji zawodowej!
Dimpact, przedsiębiorstwo społeczne powołane w 2016 roku, realizuje działania edukacyjne, szkoleniowe i doradcze, wspierając cele statutowe Fundacji Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego. Dimpact współpracuje z NESsT nad ofertą kursów zawodowych w ramach programu NESsT Empowers, którego realizacja w Polsce możliwa jest dzięki J.P. Morgan. Wsparcie doradcze i finansowe w wysokości 75 000 dolarów, pozwoli Dimpact na budowę platformy edukacyjnej i realizację pilotażowej edycji szkolenia. Z Mariuszem Boguszewskim, Prezesem Zarządu Dimpact, rozmawiała Gabriela Cichowicz.
Venture Philanthropy to szansa na rozwój społeczny
Na pytania Pawła Oksanowicza odpowiada Loïc Comolli, Co-CEO NESsT.
Wywiad pochodzi z publikacji wydanej przez Akademię Rozwoju Filantropii w Polsce z okazji XX. edycji konkursu o tytuł Dobroczyńcy Roku. Pełna wersja raportu oraz więcej informacji o konkursie >>
Zobacz jak przedsiębiorstwo społeczne powołane przez Coders Lab wspiera młodzież z domów dziecka i rodzin zastępczych w uzyskaniu przyszłościowego zawodu programisty!
Powołana przez Coders Lab, Fundacja „Dotrzymaj Kroku” realizuje program edukacji zawodowej Możesz ITy, który ułatwi wychowankom domów dziecka i rodzin zastępczych samodzielny start. Oprócz kursu programowania, młode osoby wezmą udział w warsztatach z kompetencji miękkich, które pomogą im rozwinąć zdolność skutecznej komunikacji, pracy w grupie oraz zarządzania czasem.
Edukacja zawodowa i praca dla młodych osób z niepełnosprawnością intelektualną. Poznaj Siedlisko! Zobacz nowe video NESsT!
Siedlisko to przedsiębiorstwo społeczne, które oferuje szkolenia zawodowe i godne miejsca pracy dla młodych osób z niepełnosprawnością intelektualną oraz długotrwale bezrobotnych osób z lokalnego, wiejskiego rynku pracy. Osoby te uzyskują zatrudnienie w domu opieki dla osób starszych i przewlekle chorych oraz w firmie cateringowej obsługującej lokalne firmy, instytucje publiczne i klientów indywidualnych. Dotychczas ponad 40 młodych osób z niepełnosprawnością intelektualną uzyskało szkolenie zawodowe w Siedlisku.
DLA Piper wspiera rozwój przedsiębiorstw społecznych w Polsce i Rumunii!
Dla zapewnienia najwyższego standardu wsparcia oferowanego przedsiębiorstwom społecznym, NESsT rozwija sieć ekspertów, którzy pro bono dzielą się swoim doświadczeniem i profesjonalną wiedzą z różnych dziedzin, takich jak strategia i planowanie, prawo, czy marketing. Dzięki realizowanym pro bono konsultacjom, budowana jest relacja, na której korzystają obydwie strony. Przedsiębiorca zyskuje bardzo cenne, indywidualnie dopasowane wsparcie, natomiast doradca, czy mentor angażuje się w rozwiązywanie kluczowych problemów społecznych zgodnie z koncepcją społecznej odpowiedzialności biznesu.
Pracownik branży BPO/IT: odpowiedź na oczekiwania pracodawców. Zapraszamy na spotkanie!
NESsT współpracuje z Coders Lab oraz Dimpact nad opracowaniem kursów zawodowych przygotowujących osoby zagrożone marginalizacją do pracy w branży usług dla biznesu i usług informatycznych (BPO/IT), która generuje 20 tysięcy miejsc pracy rocznie. Spotkanie konsultacyjne, na którym omawiane będą programy edukacyjne przedsiębiorstw społecznych odbędzie się 30 marca w Warszawie.
Kolejny grant inwestycyjny dla Siedliska!
Materiały edukacyjne NESsT & DLA Piper: Dziękujemy uczestnikom konsultacji!
NESsT & DLA Piper zapraszają do udziału w konsultacjach!
NESsT oraz globalna firma prawnicza DLA Piper, od kilku miesięcy współpracują nad stworzeniem materiałów edukacyjnych na potrzeby polskich przedsiębiorstw społecznych. W kooperacji z zespołem DLA Piper, który pro-bono dzieli się ekspercką wiedzą w dziedzinie przepisów prawa, chcemy wspierać rozwój ekonomii społecznej i przyczyniać się do profesjonalizacji działań podmiotów tego sektora.
Bistro i sklep Eko Kraina już działa!
Od początku lipca przy ulicy Wapienickiej w Bielsku-Białej działa już sklep i bistro Fundacji Eko Bielska Kraina, przedsiębiorstwa społecznego z portfolio NESsT, oferującego zdrowe, ekologiczne produkty spożywcze i rolne. Wraz z otwarciem punktu stacjonarnego Eko Kraina, uruchomiona została także sprzedaż produktów z nowej oferty cateringowej, w tym zgodnych z wybranym planem kaloryczności posiłków z dostawą do domu (dieta pudełkowa). Mieszkańcy powiatu bielskiego mają także do dyspozycji odświeżoną platformę umożliwiającą zakupy internetowe poprzez stronę ekobielskakraina.pl.
Nabór aplikacji przedsiębiorstw społecznych do portfolio NESsT otwarty!
30 czerwca NESsT otworzył nabór aplikacji przedsiębiorstw społecznych, które szkolą osoby młode i kobiety do pracy w sektorze usług dla biznesu i usług informatycznych. W ramach programu NESsT Empowers, wybrane przedsiębiorstwa zostaną zaproszone do portfolio NESsT i otrzymają wsparcie, po 25 000 dolarów na rozwój.
Konferencja NESsT Empowers: Zwiększenie dostępu do miejsc pracy dla osób młodych i kobiet w branży BPO/IT. Dołącz do dyskusji!
Zapraszamy na prezentację wyników badania kwalifikacji zawodowych, na które panuje największe zapotrzebowanie wśród pracodawców oraz otwarcie naboru aplikacji przedsiębiorstw społecznych, posiadających potencjał zwiększenia dostępu do miejsc pracy dla 1 500 osób młodych i kobiet w Polsce. Konferencja NESsT Empowers odbędzie się 30 czerwca o godzinie 14 w Campus Warsaw.
NESsT inwestuje w Eko Bielską Krainę, przedsiębiorstwo z polskiego portfolio!
Mid Europa wspiera Marmuro, innowacyjną inicjatywę z polskiego portfolio NESsT!
Wśród instytucji pracujących z naszymi przedsiębiorcami społecznymi jest PwC,Squire Patton Boggs, DLA Piper, a także Mid Europa Partners.Od sierpnia 2015 roku FAJNA Spółdzielnia Socjalna korzysta z profesjonalnego mentoringu Łukasza Włodarczyka, Senior Associate Mid Europa Partners, który wspiera rozwój inicjatywy Marmuro.
NESsT Empowers, nowa inicjatywa NESsT w Polsce!
Jak dostrzec zmianę społeczną, czyli o mierzeniu wpływu społecznego w NESsT?
Określenie wpływu społecznego nie jest możliwe bez dokładnej definicji tego, czym jest dla danej organizacji, przedsiębiorstwa sukces, jaka droga wiedzie do jego osiągnięcia i jakie mierniki pokażą, czy to się udało. Innymi słowy, każda z organizacji musi być świadoma, według jakiego modelu logicznego działa: jaka jest jej misja, jakie ma zasoby i ograniczenia, jakie procesy wdraża, jakie są bezpośrednie rezultaty działań i jaki wpływ długoterminowy osiąga.
Zarządzanie ryzykiem w przedsiębiorstwie społecznym
Ryzyko towarzyszy każdej aktywności człowieka, jest nierozerwalnie związane także z działalnością gospodarczą. Bez względu na to, czy przedsiębiorstwo ma charakter społeczny, czy wyłącznie komercyjny, ryzyko związane z prowadzeniem działalności istnieje zawsze, może mieć ono jedynie nieco inny charakter, inne źródła, stosowane mogą być inne strategie radzenia sobie z ryzykiem. W biznesie ryzyko definiowane jest najczęściej jako jakaś sytuacja niepewna, nieprzewidywalna, trudna do zaplanowania.
Fundacja Eko Bielska Kraina - Stawiamy na tradycję, ekologię i wysoką jakość!
Fundacja Eko Bielska Kraina uruchomiła internetową giełdę sprzedaży produktów rybackich i rolnych, skierowaną do klientów z województwa Śląskiego. Powołane przez Fundację przedsiębiorstwo społeczne, mieszkańcom całej Polski, oferuje także wycieczki turystyczne po Bielskiej Krainie. W ten sposób drobni rolnicyi rybacy, stowarzyszeni w Lokalnej Grupie Rybackiej Bielska Kraina postanowili wziąć sprawy w swoje ręce. Bielska Kraina jest jednym z pierwszych polskich przedsiębiorstw społecznych, objętym programem inkubacji NESsT.