O Future Collars mogliście już przeczytać na naszej stronie, a także w social mediach. To za sprawą kampanii #womenupdate, która ruszyła dwa tygodnie temu, a jej celem jest edukacja kobiet w nowych technologiach.
Future Collars dołaczyło do Portfolio NESsT w grudniu 2019 r. Kluczowymi aspektami ocenianymi przez zespół NESsT w procesie due diligence był etap rozwoju biznesu, gotowość inwestycyjna, historyczne i prognozowane rezultaty finansowe, generowany wpływ społeczny czy zespół zarządzający przedsiębiorstwem. To przedsiębiorstwo, które uczy programowania i kompetencji cyfrowych. Wykorzystując potencjał, który dają nowe technologie umożliwia osobom, które chcą się przebranżowić i rozpocząć perspektywiczną karierę w IT, niezależnie od wykształcenia i miejsca zamieszkania, szybką ścieżkę rozwoju. Różnorodność w IT jest dla FutureCollars priorytetem, dlatego firma realizuje programy promujące programowanie wśród kobiet oraz dla osób z niepełnosprawnościami. Dedykuje kursy i wydarzenia kobietom, które chcą rozpocząć pracę w technologiach. Jako jedyna w Polsce szkoła programowania przygotowała platformę do nauki dla osób z niepełnosprawnością wzrokową i z niepełnosprawnością ruchową.
Działania Future Collars idealnie wpisują się w program NESsT Empowers, który wspiera rozwój przedsiębiorstw, które szkolą z kompetencji i umiejętności potrzebnych do zdobycia stabilnej, dobrze płatnej pracy. Celem programu jest także rozwój umiejętności miękkich oraz kompetencji cyfrowych kobiet, zarówno młodych matek jak również kobiet z grupy 45+. Empowers działa poprzez kierowanie oferty edukacyjnej i wsparcia rekrutacyjnego do tych młodych ludzi i kobiet, którzy najbardziej potrzebują dokształcenia, żeby znaleźć dobrą, stabilną pracę odpowiadającą ich aspiracjom. Rosnące zapotrzebowanie na specjalistów w branży IT nie pozwala na pozostawienie poza rynkiem pracy niewykorzystanych talentów. Trend ten stwarza również niespotykane dotąd szanse na poprawę jakości życia tych osób, które do tej pory zmuszone były podejmować się niskopłatnych, niestabilnych prac.
W covidowej rzeczywistości żyjemy dopiero od kilku miesięcy, ale już widać jej pierwsze negatywne skutki. Jednym z nich jest coraz trudniejsza sytuacja kobiet na rynku pracy. Ograniczone kompetencje cyfrowe, zatrudnienie w sektorach najbardziej narażonych na post-pandemiczny kryzys (turystyka, hotelarstwo, gastronomia, usługi, handel, ubezpieczenia i bankowość) oraz konieczność opieki nad dziećmi i osobami starszymi w sytuacji, gdy państwo ogranicza działalność placówek opiekuńczych sprawiają, że to właśnie aktywnym zawodowo kobietom będzie najtrudniej w nadchodzących czasach.